Koçluk Eğitimi Muğla

Koçluk Eğitim İçeriği: Kendinizi tanımaya, keşfetmenize yardımcı olur. Değişim ve dönüşümlerin dıştan içe değil içten dışa olduğunu gösterir. Mutluluğun dışarıda aranmamasını ve eğer içsel huzurunuz varsa mutluluk ve kişisel zenginliğin olduğunu kavramanıza yardımcı olur. Bunlara nasıl sahip olacağınızı, kendi üzerinizde bir keşif yolculuğuna çıkmanıza yardımcı olan profesyonel bir süreçtir.  Mutlu yaşam becerisini arttırmaya, içsel kaynaklarınıza ulaşmaya, kaynakları istenildiği biçimde ve süreklilikte kullanmanıza, hayatınızda yapmak isteyip de yapamadığınız çalışmalar ve davranışlar için aksiyon planı yapmanıza ve herşeyden önce sahip olduğunuz değerlerinizin olduğuna ve bunlarla mutlu olmanıza yarayan, bireylere ve kurumlara destek sağlayan özel bir kişisel gelişim süreç programıdır.

KOÇLUĞUN YARARLARI

-Kendinizi tanımak ve kendi gücünüze ulaşmak için harika bir yöntemdir;

-Kendinizi sabote ettiğiniz yanların,sizi kısıtlayan düşünce ve inançların farkına varmak;

-Hayattan neler istediğinizin ve bunları nasıl gerçekleştirebileceğinizin farkına varmak;

-Kurban rolünden çıkarak kendi gücünüzü elinize almak;

-Daha kaliteli bir yaşamın içinde olmak;

-Sınırlarınızı genişletmek,güven duygunuzu arttırmak;

-Değişimin sizden başladığını görmek;

-Hayatınızın sonuna kadar kullanabileceğiniz bir araca sahip olmak;

-İlişkilerinizde,yaşam kalitenizde ,yaratmak istediklerinizde farklılıklar görmeye başlamak;

-Para ile ilgili sorunlarınıza çözüm bulmak.


-Hayatınızda daha fazla denge ve sadelik yaratmak

Certified Coach Eğitimi

Temel ve ileri koçluk tekniklerini kapsayan 90 saatlik bir eğitimdir. Kişisel ve kurumsal olmak üzere A'dan Z'ye tüm koçluk alanlarını kapsamaktadır. Sertifikasyon için 250 saat koçluk uygulaması gerekmektedir. Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından Certified Coach sertifikası verilecektir.

Professional Certified Coach Eğitimi

A’dan Z’ye bütün koçluk alanlarında ileri düzey koçluk tekniklerini kapsayan 140 saatlik bir eğitim. Sertifikasyon için 300 saatlik koçluk uygulaması gerekmektedir. Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından Professional Certified Coach sertifikası verilecektir.

Master Certified Coach Eğitimi

800 saat Koçluk uygulamasından sonra kazanılan sertifikadır. Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katılımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından Master Certified Coach sertifikası verilecektir.

* Kariyer Koçluğu (Career Coaching) Sertifika Programı

* Yaşam Koçluğu ( Life Coach ) Sertifika Programı

* Yönetici Koçluğu ( Executive Coaching ) Sertifika Programı

* Satış Koçluğu ( Sales Coaching ) Sertifika Programı

* Öğrenci Koçluğu (Student Coaching) Sertifika Programı

Uluslar Arası Sertifikalı Koç Olan Kişiler Neler Yapabilir?

Uluslararası Sertifikaları Koçluk programını almış ve tüm sürecini tamamlamış olan kişiler yaşam koçluğu, yönetici koçluğu, aile koçluğu, öğrenci koçluğu, eğitim ve öğretim koçluğu, performans koçluğu, takım ve proje koçluğu ve ilişki koçluğuna kadar bir çok alanda koçluk edebilecekler. Kısaca koçluk hizmetini her alanda yapabilecekler.

Üniversiteyi bitirdiniz ama iş yaşamında konunuzla ilgili daha derin bilgiye ihtiyacınız olduğunu anladınız. Zamanınız kısıtlı, üstelik bütçeniz de sınırlı. 

Koçluk Sertifika programları ile kısa süre içinde, ilgi duyduğunuz meslek hakkında yeni beceriler, uluslararası deneyim ve bazen de iş deneyimi kazanırsınız. Sertifika programları 7 gün ile 12 ay kadar değişen uzunluktadır. 

Koçluk Sertifika programları bitimi, kazanmış olduğunuz bütün pratik ve gerçek iş yaşamından alınmış bilgileriniz mesleğinizdeki ilk sabahtan itibaren etkin ve kolayca uygulayabilir ve diğer meslektaşlarınız arasında farklı bir bakış açısıyla işlerinizi devam ettirebilirsiniz. 

Koçluk Sertifika programları lisans veya yüksek lisans programlarına oranla çok daha hızlı ve ucuzdur. 

Koçluk Sertifika programlarına Başvuru koşulları nispeten daha kolaydır. 

İş yaşamınızın size sunduğu kısıtlı zaman diliminde kendinize uygun herhangi bir tarihte başlayan programı bulma şansınız yüksektir.

Koçluk Sertifika Programları Detayları ;

Döküman: Kursa katılan her katılımcıya katıldığı eğitime dair seminer dokümanları verilecektir.

Bireysel ve en fazla 3 kişilik özel grup çalışmaları – En üst düzeyde başarı

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Koçluk Eğitiminitıklayabilirsiniz.


Antalya’daki  Koçluk  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Denizli'deki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaDenizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Koçluk Merkezi


Koçluk
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Koçluk Nedir - Koçluk - Koçluk Eğitimi - Koçluk Eğitimleri - -

Yorumlar