İzmir Hızlı Okuma Kursu

ilhan Filiz bir felsefe öğretmeni. ve okumayıçok seviyor. Kütüphanesinde de okunmayı bekleyen birçok kitabı var, ama günlük rutin işlerderı okumaya fazla zaman ayıramıyor. Dolayısıyla kitapları. da bir türlü bitmek bilmiyor. Bir gün karar veriyor ve hızlı okuma kurslarımızdan birine katılıyor. Kısa zamanda okuma hızını yüzde 300 artırıyor. Tabi bu hıza kitap mı dayanır? Derken kütüphanesindeki bütün kitapları bir bir deviriyor. Onun için artık kitap bitirmek sorun olmaktan çıkıyor. Ama ilhan Filiz şimdiye kadar hiç hesapta olmayan bir sorunla karşılaşıyor:. Okumak üzere satın alacağı yeni kitapların fiyatları çok yüksek, onun hızlı okuma kursuna katılmadan önce yeni kitap alma sorunu yoktu, ama şimdi var; çünkü o artık hızlı okuyor.
Evet, hızlı okuma tekniklerini öğrenmenin ve bunları alışkanlık haline getirmenin en büyük yararı hiç kuşkusuz daha az zamanda daha çok kitap okuyabilmektir.
Şöyle bir düşünün: Teknoloji hızla ilerliyor, her gün yeni gelişmelere ve baş döndürücü buluşlara şahit oluyoruz. Her yıl binlerce kitap piyasaya çıkıyor. Elbette bunların hepsini takip etmemiz' imkansız. Ama hiç olmazsakendi alanımızla ve ,kişisel gelişimimizle ilgili kitapları okumamız, hem iç dünyamızda hem de iş dünyamızda bizde önemlifarklar doğuracaktır. işte, bunun yolu da hızlı ve verimli okuma tekniklerini öğrenmekten geçmektedir.
Kitap okumanın yanı sıra gazeteleri de çok daha hızlı okuyabilirsiniz.
Hızlı okuma tekniklerinde yavaş okuma alışkanlıklarını terk etme teknikleri, gözü hızlı görmeye alıştırma ve ritmik görme, geniş alanı görme teknikleri, şekillerle okuma teknikleri olma üzere dört temel konuda eğitim veriliyor.   Hızlı okuma tekniklerinde sessiz olarak yapılmakta ve hiçbir kelime okuma esnasında atlanmamaktadır. Anlayarak Hızlı Okuma eğitimlerinde göz ritmi, gözün açısını genişletme, gözü hızlı görmeye alıştırma egzersizleri yapılıyor. Okunan kelime sayısının ve anlayışının arttırılması hedefleniyor. Anlayarak Hızlı okuma eğitimi sırasında okuyucunun okuduğu yazıyı anlamasının pek bir önemi yok. Önceleri anlamasa bile hızla okuması gerekiyor. Anlayarak Hızlı Okuma da tıpkı otomobil kullanmada olduğu gibi, teknik iyice kavranıldıktan sonra kendiliğinden gelişir.
Nasıl okunacağı önemli olduğu kadar okuduğumuza odaklanmak da bir o kadar önemlidir. Kişi kendini zorlayarak odaklanmayı sağlayamaz!

AÜcretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hızlı Okuma  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki  Alsancak ve Karşıyaka daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz .

Antalya’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Hızlı Okuma  Eğitimini tıklayabilirsiniz .

Denizli’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Hızlı Okuma  eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Ankara Hızlı Okuma eğitimlerimiz    0(850) 303- 49-00 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Hızlı Okuma Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Hızlı Okuma Eğitimi

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir - hızlı okuma programı - hızlı okuma teknikleri - hızlı okuma egzersizleri - hızlı okuma kursları - hızlı okuma testi - hızlı okuma nedir -

Yorumlar